Rozwód – ugoda rozwodowa

Jeśli jesteście zdecydowani na rozwód, a boicie się, że w Sądzie będzie trudno, bo macie wspólne dzieci – możecie podpisać w tej sprawie ugodę. To rozwiązanie pozwala uniknąć trudnych sytuacji w sali sądowej gdzie dogadywanie się jest o wiele trudniejsze niż w zacisznym gabinecie u mediatorki.
Jeśli potrzebujecie pomocy z podjęciem wspólnych decyzji dotyczących rozstania i planu opieki nad dzieckiem, zapraszam na mediacje. Spokojnie, krok po kroku przyjrzymy się elementom, które mają wpływ na sytuację i zadam pytania, które sprawią, że decyzja stanie się łatwiejsza.
Mediacje NVC to rozmowa, podczas której jako mediatorka pytam o potrzeby, pomagam w usłyszeniu się nawzajem, a także pomagam stronom dojść do wspólnej i realnej decyzji. Na sesji mediacyjnej możecie też z moją pomocą sformułować ostateczną treść ugody w formie nadającej się do Sądu.
Kiedy przedstawicie wspólny, sensowny plan wychowawczy we wniosku rozwodowym (i nie łączy Was już miłość, pożycie małżeńskie czy też wspólne gospodarstwo domowe), sprawa rozwodowa może rozstrzygnąć się już podczas pierwszej rozprawy!


kalendarz zapisów na mediacje lub terapię par

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *